Історія нашого закладу починається з 2 вересня 1989 року. Саме в цей день було відкрито Солоницівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №3.

Етапи розвитку:

2.09. 1989 – Відкрито загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №3 смт. Солоницівка

1993 – Відкрито класи з естетичним вихованням учнів

1997 – Створено науково-методичну координаційну, аналітичну ради.
- Започатковано роботу методичного кабінету

1999 – Школа – фіналіст обласного конкурсу “Школа року” в номінації “Новий час – нові шляхи управління розвитком школи”

2000 – Відкриття галузевого освітнього музею школи

2002 – Узагальнено досвід педагогічного колективу з роботи над науково-методичною проблемою. Започатковано газету закладу “Alma mater”

2004 – Розроблена цільова комплексна програма розвитку гімназії, навчальні та виховні програми.

2005 – участь у виставці-конкурсі “Освіта Харьківщини XXI століття” за темою “Гімназія – новітня філософія освіти”

2006 – Гімназія – переможець районного та лауреат обласного конкурсу “Школа року”.

2006-2010 – Участь в обласному експерименті “Управління якістю освіти на основі компетентнісного підходу”.

2007 – Розроблена цільова комплексна програма розвитку гімназії.

2007 - Участь в обласній виставці "Профільне навчання"

2008 - Участь у виставці-конкурсі "Освіта Харківщини ХХІ століття"
- Участь в міжнародній виставці "Сучасна освіта в Україні" в м. Києві
- Галузевому освітньому музею присвоєно звання "Зразковий музей"

2009 - Переможець обласної виставки "Освіта Харківщини ХХІ століття". Тема: "Дослідно-експериментальна та інноваційна діяльність навчальних закладів як один із факторів підвищення якості освіти"

2010 - Золота медаль на Міжнародній виставці "Сучасні навчальні заклади - 2010"
- Диплом лауреата Громадської акції "Флагмани освіти і науки України"
- Гімназія визнана Харківською обласною державною адміністрацією кращою школою - 2010 року

2011 - Диплом лауреата Громадської акції "Флагмани освіти і науки України"

2012 - Всеукраїнський біологічний форум учнівської та студентської молоді
"Дотик природи 2012"
- ІІІ місце в районному конкурсі "Молодий вчительроку-2012"
- Участь у ХV ювілейній Міжнародній виставці навчальних закладів"Сучасна освіта в Україні"

2013 - Участь в авторському семінарі академіка, іноземного члена Національної академії педагогічних наук України, професора, доктора психологічних наук Амонашвілі Шалви Олександровича "Основи гуманно-особистісного підходу до дітей у освітньому процесі"
- Учениця 9-го класу Солодовидченко Світлана Сергіївна - переможець V етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури

2015 рік - Всеукраїнський конкурс-рейтинг загальноосвітніх навчальних закладів по роботі з обдарованими дітьми.

2017 рік – відкриття нової спортивної зали.

2018 рік – розроблена програма розвитку та концепція освітньої діяльності закладу на 2018-2023 роки «Проєктування й діагностика якості освіти в ліцеї як ресурс її інноваційного розвитку та зміцнення конкурентноздатності».

2019 рік – Золота медаль у ХІ міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті-2019». Тема: «Створення інноваційного освітнього простору ліцею як складова якості освіти Нової української школи». Номінація: «Інноваційна діяльність закладів освіти – ресурс забезпечення якості освіти».

2020 рік – І місце в конкурсі «Школа майбутнього». Відкриття актового залу.

2020 рік – забезпечення кабінету хімії сучасним інтерактивним обладнанням.

2021 рік – ІІІ місце МАН.