Історія нашого закладу починається з 2 вересня 1989 року. Саме в цей день було відкрито Солоницівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №3.

Етапи розвитку гімназії:

2.09. 1989 – Відкрито загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №3 смт. Солоницівка

1993 – Відкрито класи з естетичним вихованням учнів

1997 – Створено науково-методичну координаційну, аналітичну ради.
- Започатковано роботу методичного кабінету

1999 – Школа – фіналіст обласного конкурсу “Школа року” в номінації “Новий час – нові шляхи управління розвитком школи”

2000 – Відкриття галузевого освітнього музею школи

2002 – Узагальнено досвід педагогічного колективу з роботи над науково-методичною проблемою. Започатковано газету закладу “Alma mater”

2004 – Розроблена цільова комплексна програма розвитку гімназії, навчальні та виховні програми.

2005 – участь у виставці-конкурсі “Освіта Харьківщини XXI століття” за темою “Гімназія – новітня філософія освіти”

2006 – Гімназія – переможець районного та лауреат обласного конкурсу “Школа року”.

2006-2010 – Участь в обласному експерименті “Управління якістю освіти на основі компетентнісного підходу”.

2007 – Розроблена цільова комплексна програма розвитку гімназії.

2007 - Участь в обласній виставці "Профільне навчання"

2008 - Участь у виставці-конкурсі "Освіта Харківщини ХХІ століття"
- Участь в міжнародній виставці "Сучасна освіта в Україні" в м. Києві
- Галузевому освітньому музею присвоєно звання "Зразковий музей"